Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Şirketlerin müşteri hizmetlerinin çağrı merkezini aşarak sosyal medya diyarına yayıldığı bir sır değil. Sosyal medya etkinliğini müşteri hizmetlerinize başarılı bir şekilde entegre etmenize yardımcı olacak pek çok araç olsa da, öncelikle ikisinin birlikte nasıl çalışacağını anlamak önemlidir.

Inteliex ile kurumunuzun sosyal medya ve kanalları mevcut markalama ve pazarlama çabalarınızın bir uzantısı olarak ya da birincil araç olarak kullanabilirsiniz. Bu iletişim kanalları çeşitli şekillerde yapılabilir ve yapılmalıdır. (Facebook, Twitter, instagram, Whatsap, Telegram, Discord vb gibi) ihtiyacınız olan kanalar veya kanalları ayrı ayı yönetebilirsiniz.  Tüketiciler farklı iletişim biçimlerini kullanmayı seviyorlar, bu yüzden her tercihine hitap etmek önemli, Inteliex kullanıyorsanız bu kanallarınızla entegrasyon ile yetkinliğiniz ve itibarınıza daha güçlü ve ölçeklenebilir olacaktır.

Sosyal medya iletişim merkezinin, işletmenizin müşterilerinizle anında etkileşim kurmasını, şirketinizin marka imajını sürekli güçlendireceğini ve müşteri sadakatini geliştirmesini sağladığını belirtmek isteriz. Conversocial tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ankete katılanların yüzde 46,7’si bir markadan kişiselleştirilmiş bir yanıt almanın marka sadakatlerini güçlendireceğini göstermektedir.

Sosyal kanallar aynı zamanda işletmenizin müşterinize tercihleriyle ilgili zengin bilgiler sunarak ürün ve hizmetlerinizin nasıl geliştirilebileceğini öğrenmenize ve pazarın rekabet açısından nasıl şekillendiğini anlamanıza olanak tanıyacaktır. Ancak tüm bu faydaları en üst düzeye çıkarmak için işletmenizin sosyal medya müşteri deneyimine entegre bir yaklaşım benimsemesinde Inteliex çözüm merkezi (Contact Center) yaklaşımı ile yanınızda yer almaktadır.

Günümüzde birçok firma bunların izole halde olması yönünde çalışıyor, bu da bunların tüm çözüm merkezi operasyonunun bir parçası olarak analiz edilmesini ve anlaşılmasını engelliyor. Ayrıca, sosyal medyada işletmenizle etkileşim geçen müşterilerinizin, örneğin müşteri destek telefon hattını kullanarak iletişim merkezine ulaştıklarında alacakları aynı bilgi veya teklifleri almalarına olanak sağlamış oluyorsunuz. Mevcut veya potansiyel bir müşterinizle yapılan her sosyal medya etkileşimi, şirketinizin marka değerini güçlendirebilir veya markadan uzaklaştırabilir, bu nedenle, her etkileşimin şirketinizin genel marka kişiliği ve kimliğiyle uyumlu olduğundan emin olacak politikaları yürütmeniz önemlidir.

Inteliex in üstlendiği İletişim merkezi yazılımı sorumluluğu ile sosyal medya aracılığıyla alınan sorguları en uygun temsilciye yönlendirerek yanıtın yalnızca zamanında değil, aynı zamanda yardımcı olmasını da sağlar. Müşteri temsilcilerinizi sosyal medya müşteri hizmetleri konusunda uygun şekilde eğiterek firmanızın, sosyal kanallarda sunduğu hizmetin hem yüksek kaliteli hem de genel iletişim merkezi operasyonlarıyla tutarlı olmasını sağlayabilmektedir.

Inteliex in sunuduğu altyapı sayesinde müşteri temsilcilerinizin aynı anda farklı iletişim kanallarına da destek verme olanağı sunulmaktadır, bu özellik sayesinde kurum kaynakları yönetiminde tasarruf sağlanabilmektedir.